Jak to bylo se mnou

Ještě před nedávnem jsem žila běžný, 
jakž takž spokojený život.

 

Vrcholy a údolí. 

 

Dělala jsem, co jsem mohla.

zuzana
zuzana

Vystudovala jsem medicínu a té jsem se také 6 let plně věnovala. Ke svému oboru jsem si postupně našla cestu a měla jsem ho ráda, ale spokojená ani šťastná jsem nebyla. 

 

Narážela jsem na bariéry, které jsem si vytvořila. Věděla jsem, že až do důchodu to nevydržím a naplňovat mě to nebude.

 

Začala jsem hledat, co bych mohla změnit.

 

Dospěla jsem k závěru, že ať se mně to líbí nebo ne, zodpovědná za všechno, co se mně v životě přihodí nebo nepřihodí, jsem jen já sama. 

 

Byl čas udělat krok do neznáma.

zuzana

Odjela jsem na jih Indie studovat Hatha Yogu. Najednou jsem se ocitla v prostředí, kde osobní růst a překonávání limitací hrají obrovskou roli.


V Isha Yoga Centru jsem podstoupila 5,5 měsíční trénink zakončený certifikací „Lektorka Isha Hatha Yogy“. 


Po skončení jsem v centru působila několik měsíců jako učitelka jógy a taky  jsem tam pracovala jako dobrovolnice.

skupinové foto v Indii

Obecně se má za to, že kdo dělá jógu, je flexibilní. Noha za krkem, stojka na hlavě, zamotané končetiny. Taky jsem si to myslela!

 

Ještě když jsem odjížděla do Indie, byla jsem přesvědčená, že si jedu pro silné a ohebné tělo; a pokud se v mém životě náhodou něco změní, bude to vítaný bonus.

 

Bylo to trošku jinak. Ano, Hatha Yoga je o fyzických pozicích. Ale to, jak zapůsobila na celý můj systém, zasahuje mnohem dál, než jsou jakákoliv fyzická maxima.

 

Došlo mně, co bylo dříve v nepořádku.

zuzana
zuzana

Byla jsem tak trochu jako kus betonu. Jasně definovaná rozhodnutí, líbí se mně tady toto, nelíbí se mně tamhleto. Toto chci dělat a toto ani náhodou. 

 

Je jasné, že když se kus betonu snaží někam napasovat, bude to drhnout. 

 

S Isha Hatha Yogou flexibilita přišla – všude! Cítím, jak do okolního světa stále více a více zapadám. Už to nedrhne, hrany se zaoblily.

 

Teď je pro mě jednodušší se do čehokoliv vrhnout s velkou chutí a radostí; a když na to přijde, tak i naopak jednoduše plynout a nebránit se tomu, co přichází.

Šťastná. Každý den si s vděčností říkám, čím jsem si zasloužila, že jsem si pozvala tuto jógu do života.